PROGRAM
16:00 GALERIE
17:00 KONCERT
Slavnostní koncert k výročí založení ZUŠ
Na Příštipku 135, 250 81 Nehvizdy
ÚČINKUJÍCÍ
domácí
ŽÁCI ZUŠ NEHVIZDY
PEDAGOGOVÉ ZUŚ NEHVIZDY
DOPROVODNÁ KAPELA
hosté:
DANIEL HŮLKA
TOMÁŠ TRAPL
JAN KŘÍŽ
speciální vystoupení:
ANTON ELIAŠ, LUKÁŠ ŠIMON
speaker
JIŘÍ N. JELÍNEK
VÝZNAMNÍ HOSTÉ
DANIEL HŮLKA
zpěvákje český operní a muzikálový zpěvák (baryton) a herec. Věnuje se i sólové tvorbě v oblasti populární i klasické hudby. Na základní škole chodil do LŠU na kreslení. Učil se hrát na flétnu, klarinet a na klavír. Na gymnáziu hrával vrcholově volejbal. Kolem osmnácti pro zdravotní problémy vrcholové sportování definitivně ukončil.Tehdy si s kamarádem založili kapelu a začal hrát na kytaru a zpívat. Po ukončení gymnázia absolvoval Plzeňskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského.
TOMÁŠ TRAPL
zpěvákje český zpěvák, muzikálový herec a dabér. Vystudoval humanitní Gymnázium Arabská, posléze Státní konzervatoř v Praze a HAMU (obor operní zpěv). Svou uměleckou dráhu začal roku 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr. Deset let účinkoval v divadle Semafor v muzikálech Jiřího Suchého. Měl vlastní kapelu s vlastní tvorbou zvanou Dolmen
JAN KŘÍŽ
zpěvákčeský divadelní herec, zpěvák, režisér a scénograf. Je dvojnásobným držitelem ceny Thálie. Vystudoval scénografii, ale věnoval se i muzikálovému herectví. Jeho otec je také zpěvák a režisér Oldřich Kříž. V roce 2010 se zúčastnil reality show Robin Hood – Cesta ke slávě, kde vítězové měli získat hlavní roli v připravovaném muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa, Robin Hood.
DOPROVODNÁ KAPELA
SPECIÁLNÍ VYSTOUPENÍ
Anton Eliaš a Lukáš Šimon
Robo Erectus
Robo Erectus je komická pouliční pantomima o dvou robotech, kteří už nemůžou nikomu posloužit, a tak radši baví sami sebe.
„Nekouřím, nepiju, nestárnu, nevyžaduji pozornost, nežongluji, nemám city. Jsem robot… …a samota a jiný robot mi změnili život.“
„Přijďte k nám do Nehvizdy 20.6.2019 – oslavit s námi výročním koncertem vznik naší Základní umělecké školy Nehvizdy a nechat se bavit uměním napříč žánry i věkem.“
Koncertem bude provázet
JIŘÍ N. JELÍNEK
V letech 1993-2002 byl houslistou Pražského Studentského Orchestru pod uměleckým vedením Mirko Škampy. Studium herectví absolvoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, kde ztvárnil mnoho rolí v divadle Disk (Soleného ze Tří sester, Bettelheimave Spalovači mrtvol, Vladimíra a Estragona v Čekání na Godota atd).
V roce 2009 založil tanečně akrobatickou skupinu chůdařů Long Vehicle Circus, jejíž první premiéra proběhla v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji.
AMAROUNY BUDOU!
Když se řeknou Návštěvníci, každému se vybaví amarouny a superpočítač CML. Premiéra prvního dílu se konala 5. listopadu 1983 a divákům představila Zemi v roce 2484, kdy všichni žili v míru a pokoji. Do chvíle, kdy pohodu narušilo hlášení CML: v blízkosti planety má proletět kometa, která bude mít pro lidstvo katastrofální následky.
Slovo amarouny se díky seriálu dostalo do běžného slovníku, a to ve spojení s nevýraznou chutí jídla.
*V Návštěvnících měli hlavní hrdinové tuto stravu z budoucnosti v každodenním jídelníčku.
Amarouny vymyslel mistr českého animovaného filmu Jan Švankmajer.
Nejzajímavější byl způsob přípravy.
Z několika tablet, pasty z tuby a pár kapek neurčité tekutiny se na talíři začaly formovat nejrůznější pokrmy (kuře, koláče, dort…) navzájem se proplétající, bublající, formující se v nejrůznější obrazce, aby se nakonec složily v kostku barevného želé.