ZUŠ vs. CML
Slavnostní koncert k výročí založení
Na Příštipku 135, 250 81 Nehvizdy
20.6.2019
Píše se rok 3019 a počítač CML (Centrální Mozek Lidstva) signalizuje neznámý předmět, jehož srážka se ZUŠ může mít katastrofální následky. Narychlo svolaná pedagogická rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku školy. Jisté řešení nabídne skvělý ruský klasik a akademik Amarovič Humidov. Připomene počátky vzniku Základní umělecké školy Nehvizdy, kdy velké koncerty spojovaly obory napříč všemi žánry. Princip konání těchto „performance“ umožňuje spojit síly a bezpochyby tak zachránit pokračování výuky v ohrožené umělecké škole. A tak se umělecká expedice v čele s Amarovičem Humidovem a s podporou profesionálních uměleckých osobností vydává na cestu zpátky časem…
Velkolepé koncertní klání, které se odehrálo v městyse Nehvizdy.
ZUŠ Nehvizdy vs. CML Nehvizdy.
Umělecký boj proti sobě zahájili
Základní Umělecká Škola
a Centrální Mozek Lidstva.
Naše zbraně byly umělecké, citlivé a ušlechtilé.
V 16h se otevřela brána GALERIE výtvarných umělců a v 17h vypukla strategická hra hudebních, tanečních a literárně-dramatických umělců.
Tento DUEL se uskutečnil na bojovém pódiu arény TJ SOKOL ve venkovních prostorách.
Nechyběly ani těžké kalibry v podání našich předních umělců, kteří byli do sposlední chvíle v utajení s ohledem na připravovaný útok.
Požádali jsme o podporu tváře muzikálového světa.
Proti hrozbě umělé inteligence dorazili bojovat:
DANIEL HŮLKA
jako HRABĚ DRACULAje český operní a muzikálový zpěvák (baryton) a herec. Věnuje se i sólové tvorbě v oblasti populární i klasické hudby. Na základní škole chodil do LŠU na kreslení. Učil se hrát na flétnu, klarinet a na klavír. Na gymnáziu hrával vrcholově volejbal. Kolem osmnácti pro zdravotní problémy vrcholové sportování definitivně ukončil.Tehdy si s kamarádem založili kapelu a začal hrát na kytaru a zpívat. Po ukončení gymnázia absolvoval Plzeňskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského.
TOMÁŠ TRAPL
jako JIDÁŠje český zpěvák, muzikálový herec a dabér. Vystudoval humanitní Gymnázium Arabská, posléze Státní konzervatoř v Praze a HAMU (obor operní zpěv). Svou uměleckou dráhu začal roku 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr. Deset let účinkoval v divadle Semafor v muzikálech Jiřího Suchého. Měl vlastní kapelu s vlastní tvorbou zvanou Dolmen
JAN KŘÍŽ
jako ROCKY BALBOAčeský divadelní herec, zpěvák, režisér a scénograf. Je dvojnásobným držitelem ceny Thálie. Vystudoval scénografii, ale věnoval se i muzikálovému herectví. Jeho otec je také zpěvák a režisér Oldřich Kříž. V roce 2010 se zúčastnil reality show Robin Hood – Cesta ke slávě, kde vítězové měli získat hlavní roli v připravovaném muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa, Robin Hood.
Naším cílem bylo obstát ve světě jedniček a nul a uměleckou dovedností si vybojovat prostor v kybernetickém systému.
MISE SPLNĚNA
ÚČINKUJÍCÍ
domácí
ŽÁCI ZUŠ NEHVIZDY
PEDAGOGOVÉ ZUŚ NEHVIZDY
DOPROVODNÁ KAPELA
hosté:
DANIEL HŮLKA
TOMÁŠ TRAPL
JAN KŘÍŽ
speciální vystoupení:
ANTON ELIAŠ, LUKÁŠ ŠIMON
speaker
JIŘÍ N. JELÍNEK
DOPROVODNÁ KAPELA
SPECIÁLNÍ VYSTOUPENÍ
Anton Eliaš a Lukáš Šimon
Robo Erectus
Robo Erectus je komická pouliční pantomima o dvou robotech, kteří už nemůžou nikomu posloužit, a tak radši baví sami sebe.
„Nekouřím, nepiju, nestárnu, nevyžaduji pozornost, nežongluji, nemám city. Jsem robot… …a samota a jiný robot mi změnili život.“
Koncertem provázel:
JIŘÍ N. JELÍNEK
V letech 1993-2002 byl houslistou Pražského Studentského Orchestru pod uměleckým vedením Mirko Škampy. Studium herectví absolvoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, kde ztvárnil mnoho rolí v divadle Disk (Soleného ze Tří sester, Bettelheimave Spalovači mrtvol, Vladimíra a Estragona v Čekání na Godota atd).
V roce 2009 založil tanečně akrobatickou skupinu chůdařů Long Vehicle Circus, jejíž první premiéra proběhla v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji.
A DOSTALO SE I NA AMAROUNY!
Když se řeknou Návštěvníci, každému se vybaví amarouny a superpočítač CML. Premiéra prvního dílu se konala 5. listopadu 1983 a divákům představila Zemi v roce 2484, kdy všichni žili v míru a pokoji. Do chvíle, kdy pohodu narušilo hlášení CML: v blízkosti planety má proletět kometa, která bude mít pro lidstvo katastrofální následky.
Slovo amarouny se díky seriálu dostalo do běžného slovníku, a to ve spojení s nevýraznou chutí jídla.
*V Návštěvnících měli hlavní hrdinové tuto stravu z budoucnosti v každodenním jídelníčku.
Amarouny vymyslel mistr českého animovaného filmu Jan Švankmajer.
Nejzajímavější byl způsob přípravy.
Z několika tablet, pasty z tuby a pár kapek neurčité tekutiny se na talíři začaly formovat nejrůznější pokrmy (kuře, koláče, dort…) navzájem se proplétající, bublající, formující se v nejrůznější obrazce, aby se nakonec složily v kostku barevného želé.